PPK szkolenie online – Pracownicze Plany Kapitałowe w praktyce. Kurs z zaświadczeniem MEiN. Kompleksowe omówienie zasad wdrażania i prowadzenia PPK w zakładzie pracy, ze szczególnym uwzględnieniem zasad nalicza wpłat na PPK (podstawowych i dodatkowych), uwzględniania ich na liście płac oraz rozliczeniu wynagrodzenia z umowy zlecenia. Wszelkie niezbędne do prowadzenia PPK druki i formularze do pobrania.

Przekonaj się, jakie to proste:

 • zapisujesz się na nasze szkolenie PPK szkolenie online – Pracownicze Plany Kapitałowe. Certyfikowany kurs online z zaświadczeniem MEiN
 • po zapisaniu się na szkolenie masz swoje konto Uczestnika (albo rejestrujesz je wcześniej – jak Ci wygodnie. Zapisanie się na szkolenie czy rejestracja konta zajmą Ci tylko 2 minuty),
 • logujesz się kiedy masz czas na naukę – kiedy chcesz i z jakiego miejsca chcesz, na komputerze, tablecie, smartphonie. Do nauki wystarczy Ci dowolne urządzenie z przeglądarką internetową i dostępem do internetu
 • przerabiasz sobie poszczególne lekcje – we własnym tempie, we własnej kolejności. Na każdym etapie w razie potrzeby kontaktujesz się z trenerem. Do każdej lekcji, nawet ukończonej, zawsze możesz wrócić, aby sobie ją powtórzyć, wydrukować, pobrać itp.
 • pobierasz załączniki, możesz z nich korzystać bez ograniczeń. Nasz kurs PPK szkolenie online – Pracownicze Plany Kapitałowe. Certyfikowany kurs z zaświadczeniem MEiN to wszelkie niezbędne do prowadzenia PPK dokumenty do pobrania i wypełnienia
 • sama decydujesz, kiedy ukończysz kurs, a gdyby dostęp do kursu upłynął, zanim zdążysz je ukończyć, po prostu daj nam znać, to go niezwłocznie odnowimy (za to się nigdy u nas nie płaci)
 • po ukończeniu kursu wysyłamy na wskazany przez Ciebie adres drukowany certyfikat i zaświadczenie MEiN, oczywiście bez żadnych dodatkowych opłat.

ADRESACI szkolenia: PPK szkolenie online – Pracownicze Plany Kapitałowe w praktyce

PPK szkolenie online –  Pracownicze Plany Kapitałowe w praktyce. Certyfikowany Kurs online z zaświadczeniem MEiN dedykowany jest wszystkim osobom, które mają obowiązek wdrożenia i prowadzenia PPK w zakładach – pracodawców, zleceniodawców itp. oraz osobom, których obowiązkiem z zakresu czynności będzie nadzór nad prowadzeniem PPK w zakładzie. Szkolenie nastawione jest na praktykę – kwestie teoretyczne, niezbędne do poznania zasad obsługi PPK poparte są wieloma przykładami z praktyki.

PPK szkolenie online – Pracownicze Plany Kapitałowe w praktyce to kurs nastawiony na możliwie szybkie wdrożenie Cię w praktykę PPK. Po ukończeniu szkolenia masz pełną wiedzę, jak PPK wdrożyć, jak naliczać wpłaty na PPK, jak postępować z danymi osobowymi w związku z prowadzeniem PPK w świetle przepisów rozporządzenia RODO, pozyskasz wszelkie niezbędne druki i formularze, niezbędne do stosowania PPK w zakładzie.

W trakcie kursu PPK Szkolenie online – Pracownicze Plany Kapitałowe dowiesz się, jak wygląda wdrożenie PPK od zawarcia umowy o zarządzanie PPK, poprzez zawarcie umowy o prowadzenie PPK w imieniu i na rzecz zatrudnionych, aż do naliczania comiesięcznych wpłat podstawowych i dodatkowych na PPK. Omawiamy sytuacje nietypowe, z którymi możesz spotkać się, wdrażając PPK w swoim zakładzie pracy. 

Kurs PPK szkolenie online – Pracownicze Plany Kapitałowe w praktyce – certyfikowany kurs z zaświadczeniem MEiN pozwala na zdobycie umiejętności niezbędnych do sprawnego i szybkiego wdrożenia i obsługiwania PPK. Zresztą, w czasie szkolenia i po jego ukończeniu możesz liczyć na naszą pomoc, związaną z prowadzeniem PPK w swoim zakładzie pracy, czy też jeśli prowadzisz PPK w ramach swoich obowiązków służbowych.


CZAS TRWANIA SZKOLENIA

W kursie uczestniczysz, kiedy masz czas, szkolenie jest dostępne w trybie 24/7. Od czasu do czasu, z reguły w nocy, prowadzimy prace techniczne, ale nie powodują one utrudnień w korzystaniu ze szkolenia.

Sam decydujesz o tym, kiedy się uczysz i kiedy ukończysz kurs.

Dostęp do kursu otrzymujesz na 90 dni, ale możesz skończyć go dużo szybciej – wszystko zależy od chęci i zaangażowania. Oczywiście dostęp ten przedłużamy bezpłatnie, jeśli jest taka konieczność.

Orientacyjny czas trwania kursu to 16 godzin, ale realny czas jego ukończenia zależy tylko od Uczestnika.


CERTYFIKAT I ZAŚWIADCZENIE O UKOŃCZENIU KURSU: PPK szkolenie online – Pracownicze Plany Kapitałowe w praktyce. Certyfikowany kurs z zaświadczeniem MEiN

Po ukończeniu kursu otrzymasz od nas stosowne certyfikaty, które wyślemy Ci w ciągu kilku dni od dnia ukończenia kursu. Za drukowane certyfikaty i zaświadczenia nie ponosisz żadnych dodatkowych opłat. 


UCZESTNICTWO W KURSIE PPK szkolenie online – Pracownicze Plany Kapitałowe w praktyce

Nie masz czasu na dojazdy? Wolisz samodzielną i efektywną naukę przez internet z ciągłym wsparciem Trenera? Skorzystaj z naszego kursu online. To proste – zakładasz konto, logujesz się kiedy chcesz i gdzie chcesz, przerabiając po kolei poszczególne lekcje i wracając do każdej z nich w razie potrzeby. Pamiętaj, na każdym etapie nauki możesz korzystać z pomocy Trenera. Możesz liczyć na odpowiedź na każde pytanie, nie tylko w zakresie kursu, ale na wszelką merytoryczną pomoc.


ORGANIZATOR SZKOLENIA PPK szkolenie online – pracownicze plany kapitałowe w praktyce

Jesteśmy jednostką szkoleniową, wpisaną do Krajowego Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod numerem 2.18/00091/2015 oraz Rejestru Szkół i Placówek Oświatowych pod numerem 130267. Posiadamy status Niepublicznego Centrum Kształcenia Ustawicznego i jesteśmy uprawnieni do wystawiania zaświadczeń na drukach MEiN.

Szkolenie praktyczne: PPK szkolenie online – Pracownicze Plany Kapitałowe w praktyce – kurs z zaświadczeniem MEiN to szkolenie w formie do czytania, omawiające najważniejsze aspekty wdrożenia i prowadzenia PPK. W szkoleniu poruszamy kwestie nietypowe, zwracamy uwagę nie tylko na rzeczy oczywiste.

Program Kursu

Wprowadzenie. Instrukcja do kursu 00:05:00
Pracownicze Plany Kapitałowe PPK - podstawowe zagadnienia
Wprowadzenie – co to jest PPK i o co w ogóle tym wszystkim chodzi 00:15:00
Pracownicze Plany Kapitałowe – obowiązek wdrożenia w zakładzie pracy 00:30:00
PPK - zasady wdrażania i obsługi
Zasady tworzenia i uczestnictwa w Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK) 00:45:00
Umowa o zarządzanie PPK. Kryteria wyboru instytucji finansowej i warunki zawarcia umowy o zarządzanie PPK 00:45:00
Umowa o zarządzanie PPK – część II 00:45:00
Umowa o prowadzenie PPK – zasady zawierania, forma, treść i załączniki 00:45:00
Umowa o prowadzenie PPK – część II. Dane osobowe uczestników PPK, dokumentacja w PPK 00:45:00
Podstawowe i dodatkowe wpłaty na PPK zatrudnionego i zatrudniającego
Wpłaty do PPK – finansowanie wpłat podstawowych i dodatkowych do PPK 00:45:00
Wpłata powitalna do PPK i dopłaty roczne do PPK 00:20:00
Zasady techniczne wpłat na PPK. Przykłady naliczenia listy płac z kwotami wpłat do PPK 01:30:00
Naliczanie wpłat do PPK – rozliczenia listy płac i rachunków do umowy zlecenia z wpłatami podstawowymi i dodatkowymi na PPK 00:45:00
Wpłaty do PPK naliczane z wynagrodzenia, które podlega potrąceniom (np. komorniczym). Potrącenia z zasiłków wypłacanych uczestnikowi PPK 01:15:00
Wypłaty środków pieniężnych z kont PPK
Wypłata środków z PPK. Wykorzystanie środków zgromadzonych na rachunkach PPK 00:45:00
Rozwód i śmierć uczestnika PPK. Wycofanie środków z PPK w razie rozwodu i śmierci i podział środków z PPK w takim przypadku 00:10:00
Sankcje za naruszenie przepisów o PPK
Odpowiedzialność karna za naruszenie przepisów o pracowniczych planach kapitałowych (PPK) 00:30:00
Zakończenie
Podsumowanie. Informacja o wysyłce dokumentów ukończenia szkolenia 00:05:00

Opinie o kursie

5

5
9 ocen
 • 5 gwiazdek9
 • 4 gwiazdek0
 • 3 gwiazdek0
 • 2 gwiazdek0
 • 1 gwiazdek0
 1. Pracownicze Plany Kapitałowe

  5

  Bardzo wartościowe lekcje. Jasno, zrozumiale. Cała wiedza rzeczowo posegregowana. Polecam

 2. Polecam

  5

  Świetnie omówione zasady wdrożenia, zawierania umów o zarządzanie i prowadzenie PPK

 3. 5

  Ten kurs, jak i dwa inne z których korzystałam – naprawdę świetne!.
  Wszystko dokładnie wytłumaczone, przystępnym językiem. Polecam!

 4. Pracownicze plany kapitałowe

  5

  Bardzo dobry kurs, przydatny w codziennej pracy. Polecam.

 5. PPK

  5

  Kurs czytelny, interesujący, przejrzyście przygotowany. Polecam serdecznie.

 6. 5

  Bardzo pomocny kurs. Dostarcza fachowej wiedzy i praktycznych przykładów.

 7. PPK

  5

  Zagadnienia przedstawione są sposób przejrzysty i zrozumiały.

 8. Bardzo ciekawy kurs - POLECAM :)

  5

  Bardzo ciekawy kurs, który bardzo rzeczowo wyjaśnia kwestię PPK. Kurs pomógł mi zrozumiec, jaki jest mechanizm funkcjonowania PPK oraz jakie są prawa pracownika i obowiązki pracodawcy w tym zakresie. Zawiera dużo przykładów, dzięki którym łatwiej jest przyswoić sobie wiedzę. Bardzo dziękuję też Panu Trenerowi, który odpowiadał wyczerpująco na dużą liczbę pytań z mojej strony. POLECAM 🙂

 9. Bardzo dobra

  5

  Kurs merytorycznie poprawny. Zdobyta wiedza przyda mi się w pracy z PPK. Sporo ciekawych informacji, które przydadzą się praktyce w pracy z PPK.

67 Uczestnicy

Opinie o naszych szkoleniach

Wszelkie prawa zastrzeżone dla SPD SZKOLENIA - praktyczne kursy online z zaświadczeniem MEN
add_action('bp_before_course_body','add_second_take_course_button'); function add_second_take_course_button(){ echo ''; echo ''; }