Szkolenia online dla pracowników – efektywny sposób na podnoszenie kwalifikacji zawodowych

Pracownik ma obowiązek podnosić kwalifikacje, a pracodawca umożliwić mu to. Warto w tym zakresie korzystać z kursów i szkoleń online

Szkolenia online dla pracowników to wygodny, efektywny i stosunkowo niedrogi sposób na rozwój zawodowy i podnoszenie kwalifikacji zawodowych. Rozwój zawodowy jest niezbędny do awansu, znalezienia atrakcyjnej pracy czy zmiany ścieżki zawodowej. Niestety, większość osób nie ma możliwości uczęszczania na kursy stacjonarne. Nie tylko są bardzo drogie, ale wymagają dużej dyspozycyjności i masy wolnego czasu.

Na niektóre szkolenia trzeba dojechać do innego miasta, a wiele osób, ze względu na obowiązki domowe i zawodowe, nie może sobie na to pozwolić. Na szczęście są szkolenia online dla pracowników, które są dużo tańsze, można brać w nich udział we własnym domu, w dogodnym czasie. To idealne rozwiązanie dla wszystkich, którym zależy na rozwoju i podnoszenie kwalifikacji zawodowych.

szkolenia online dla pracowników
szkolenia online dla pracowników

Szkolenia online dla pracowników – szansa na rozwój zawodowych

Zdalne szkolenia dla pracowników to szansa na rozwój, podnoszenie swoich kwalifikacji, możliwość zwiększenia swojej atrakcyjności w oczach pracodawców. Samo zdobycie wykształcenia nie wystarczy, aby był idealnym pracownikiem. Wiedza ciągle się rozwija, dlatego, aby za nią nadążyć, trzeba się regulaminie doszkalać, brać udział w kursach zawodowe online dla pracowników.

Udokumentowany udział w kursach i szkoleniach to znak dla pracodawców, że podwładny nie osiadł na laurach, stara się, chce się nieustannie rozwijać. Pracownicy mogą podnosić zarówno kompetencje twarde, brać udział w kursach zawodowych, jak i dbać o kompetencje miękkie i uczęszczać na kursy samodoskonalenia. Różnorodność na pewno wpłynie pozytywnie na podwyżkę czy ścieżkę awansów, pozwoli również na znalezienie ciekawej i dobrze płatnej pracy.

Rozwój zawodowy powinien być dobrze zaplanowany, należy zastanowić się, w jakim kierunku chce się rozwijać i szukać zdalnych kursów, dopasowanych do własnych potrzeb. Udział w szkoleniach jest bardzo ważny dal własnego ego. Nie tylko pomaga poszerzyć umiejętności, ale również poprawia samoocenę, pewność siebie, pomaga pozbyć się niszczącej rutyny. Doskonalenie zawodowe i udział w szkoleniach online dla pracowników to szansa na zerwanie z nudną, nielubianą pracą i znalezienie stanowiska z nowymi obowiązkami, które pozwoli poczuć się potrzebnym i chodzić do pracy z przyjemnością.

Certyfikowane kursy online

Rozwijać się można w każdej branży, kursy online pomagają zdobyć nowe umiejętności przyszłym pracownikom biurowym, sekretarkom, rekruterom, pracownikom reklamy, programistom, ale także kosmetyczkom, stylistą, trenerom personalnym, nauczycielom czy dietetykom. 

Co dają szkolenia online dla pracowników?

Zdalne kursy dla pracowników są niezbędne do zarządzania własną karierą i osiągnięcia sukcesu. Każda branża nieustannie się rozwija, dlatego ważne jest, aby poznawać nowinki, uaktualniać swoją wiedzę lub nabywać nowe umiejętności, pozwalające zmienić zawód. Dobrze dobrane, zdalne szkolenia zawodowe pozwalają na:

szkolenia online dla pracowników
szkolenia online dla pracowników
 • Świadomą zmianę ścieżki zawodowej,
 • Poprawę jakości życia,
 • Odkrywanie swoich talentów,
 • Realizację planów i marzeń.
 • Są szansą na awans, podwyżkę, pochwałę,
 • Daje możliwość osiągnięcia sukcesu zawodowego. 

Wielu pracodawców dba o rozwój pracowników, oferuje im szkolenia online, finansowane przez firmę. Jeżeli pracodawca nie oferuje zajęć edukacyjnych, warto samodzielnie postarać się o kursy podnoszące kwalifikacje. Mimo że najczęściej nie są darmowe, to warto się na nie zdecydować. Dzięki e-learningowej formie są wygodne, a mogą wnieść w życie wiele dobrego. To świetna inwestycja w siebie, która na pewno szybko się zwróci.

Podczas zdalnych kursów można nabyć wiele przydatnych umiejętności, poprawić swoje kompetencje i zwiększyć atrakcyjność na rynku pracy. Nie warto zwlekać, tylko zapoznać się z ofertą i wybrać idealny zdalny kurs dla siebie.

Zdalne kursy dla pracowników – jak wygląda oferta?

Placówki oferujące szkolenia online dla pracowników, rozwijają się bardzo szybko. W ciągu ostatniego roku, w związku epidemią koronawirusa i większym zapotrzebowaniem na edukację online, powstało wiele nowych szkół i placówek edukacyjnych, pojawiły się kursy niszowe, a te najczęściej wybierane stały się łatwiej dostępne. Każdy zainteresowany może znaleźć ofertę dla siebie, która pozwoli mu poszerzyć wiedzę lub całkowicie się przebranżowić. Wybór jest duży, z każdym dniem pojawiają się nowe, interesujące szkolenia.

Ze szkoleń online dla pracowników mogą korzystać osoby młode, wchodzące na rynek pracy, ludzie doświadczenie oraz seniorzy, którzy nie wyobrażają sobie bezczynnej emerytury, chcą nauczyć się czegoś nowego i podjąć pracę, choćby na kilka godzin dziennie. Jest kilka zdalnych kursów, które cieszą się największą popularnością. Dotyczą zarówno kompetencji twardych, jak i miękkich. Oto one:

Kurs online dla pracowników biurowych

pracę w biurze najchętniej wybierają osoby ze średnim lub wyższym wykształceniem, które dobrze czują się w pracy za biurkiem, z dużą ilością dokumentów. Do pracy biurowej przygotowują szkoły średnie i policealne, ale dobrą opcją są również kursy online dla pracowników biurowych. Po ich ukończeniu można pracować na różnych stanowiskach, np. pracownika administracyjnego, recepcjonistki, sekretarki itp. Pracy jest dużo, zatrudnienia można szukać w firmach prywatnych, urzędach czy jednostkach samorządowych.

Niezbędne są odpowiednie predyspozycje oraz umiejętności, które pozwolą na sumienne wykonywanie obowiązków. Na e-kursie można nabyć wiele przydatnych umiejętności. Uczestnicy dowiadują się, na czym polega koordynacja pracy biura, jak należy przygotowywać raporty, pisma biurowe, prowadzić dokumentację prawną i administracyjną, archiwizować dokumenty. Inne poruszane tematy to m.in.: obsługa korespondencji wychodzącej i przychodzącej, obsługa klientów wewnętrznych i zewnętrznych, obsługa spotkań biznesowych, współpraca z Urzędem Skarbowym i ZUS-em itp.

szkolenia online dla pracowników
szkolenia online dla pracowników

Zagadnień jest bardzo dużo, na szkoleniach online dla pracowników omawiane są aktualne ustawy, przepisy BHP, rozporządzenie RODO. Program niektórych kursów obejmuje również doskonalenie kompetentnej miękkich, potrzebnych w pracy w biurze. Kursanci pracują nad zdolnościami interpersonalnymi. Po zdaniu egzaminu, uczestnicy otrzymują zaświadczanie MEN, potwierdzające nabycie określonych kwalifikacji.

Zdalne kursy biurowe z certyfikatem daje ogromne możliwości rozwoju. W krótkim czasie, we własnym domu można nabyć umiejętności pozwalające na samodzielną pracę w biurze. W zależności od potrzeb można wybrać kurs z wiedzy ogólnej, lub bardziej ukierunkowany, np. Zarządzanie biurem, Pracownik administracyjno-biurowy z obsługą komputera, Administracja publiczna i samorządowa czy Skuteczne zarządzaniem firmą.

Kursy zdalne dla sekretarek

Już dawno minęły czasy, kiedy sekretarka musiała mieć tylko długie nogi, ładną buzi, a jej jedynym obowiązkiem było parzenie kawy i wysyłanie pism. Obecnie sekretarka to prawa ręka szefa, która podpowiada mu w sprawach administracyjnych, ma wiele obowiązków, musi wykazać się wielozadaniowością, umiejętnością pracy w stresie oraz wysoką kulturą osobistą.

Zdalne kursy przygotowują do pracy w tym zawodzie. Pozwalają nabyć potrzebne umiejętności oraz poprawić kompetencje interpersonalne, niezbędne do pracy. Na kursach online przyszłe sekretarki uczą się obsługi programów biurowych, poczty elektronicznej, poznają zasady tworzenia pism urzędowych i prezentacji. Omawiane są kwestię z prawidłową obsługą interesantów, prowadzeniem korespondencji, czuwaniem nad przebiegiem dnia przełożonego, organizacją szkoleń i wyjazdów służbowych.

Kursantki uczą się dbania o prawidłowy obieg dokumentów, poznają podstawy prawa pracy, podstawowych zasad związanych z księgowością i rachunkowością oraz ochroną danych osobowych. Jednym z tematów zdalnych kursów jest etyka biznesowa, zasady savoir vair oraz protokołu dyplomatycznego. Uczestniczki uczą się, jak być asertywną oraz jak profesjonalnie obsługiwać klientów. Dobre szkolenie online dla sekretarek kończy się egzaminem oraz otrzymaniem zaświadczenia, honorowanego przez wszystkich pracodawców.

Szkolenia online dla pracowników ds. rekrutacji

Praca w branży HR jest coraz bardziej popularna. Obecnie niemal każda firma ma dział zarządzania zasobami ludzkimi. Aby zostać profesjonalnym rekruterem, niezbędne są odpowiednie predyspozycje oraz kwalifikacje. Można zdobyć je np. na kursach internetowych. Kursy rozwijają potrzebne umiejętności, uczą planowania i realizacji celów rekrutacyjnych.

Mamy fajne szkolenie z rekrutacji i selekcji dla początkujących – szczegóły znajdziesz tutaj: Szkolenie z rekrutacji online i w wersji „Do czytania” również tutaj: Kurs rekrutacji online

Uczestnicy uczą się, jak w sposób kompleksowy prowadzić rekrutacje, tzn. poznają zasady weryfikacji dokumentów aplikacyjnych, wstępnej selekcji kandydatów, prowadzenia rozmów, wybierania najbardziej przydatnych dla firmy kandydatów. Na szkoleniach online dla pracowników ds. rekrutacji poruszane są tematy związane z prawem pracy, psychologią, technikami mediacyjnymi, socjologią.

szkolenia online dla pracowników
szkolenia online dla pracowników

Kandydaci na pracowników HR szkolą swoje zdolności interpersonalne, dowiadują się, jakie tematy są zakazane na rozmowach rekrutacyjnych. Szkolenia online dla pracowników ds. rekrutacji cieszą się ogromnym zainteresowaniem, ponieważ praca jest stabilna, rozwojowa i daje duże możliwości.

Zdalne kursy dla księgowych

Zapotrzebowanie na pracę w księgowości nigdy się nie skończy. To stanowisko potrzebne w każdej firmie, dlatego szkolenie online dla pracowników księgowości może być początkiem kariery. Do pracy w tym zawodzie niezbędne są kursy, które kończą się zdaniem egzaminu wewnętrznego lub zewnętrznego, potwierdzającego zdobycie niezbędnych kwalifikacji. Przyszli księgowi omawiają zaganiania związane z rachunkowością, finansami, poznają aktualne przepisy.

Na zajęciach poruszane są tematy związane z obowiązkami ewidencyjnymi przedsiębiorców, ewidencją środków trwałych, omawiane są zestawienie obrotów i sald kont księgi głównej, zasady sporządzania sprawozdań finansowych oraz klasyfikację aktywów pieniężnych, rozrachunków i kosztów. Kursy dzielą się na krótkie moduły, uczestnicy wykonują ćwiczenia, które pozwalają poznać pracę księgowego w praktyce.

Szkolenia online dla pracowników z RODO

24 maja 2018 roku w życie weszło Rozrządzenie o ochronie danych osobowych, które ma na celu zabezpieczanie danych osobowych oraz zwiększenie bezpieczeństwa w sieci. Wiedza na temat rozporządzenia niezbędna jest na wielu stanowiskach pracy. RODO muszą przestrzegać handlowcy, menadżerowie, pracownicy biurowi, sekretarki, pracownicy kadr, księgowi i wiele innych osób.

Na zdalnych kursach z RODO można dowiedzieć się, które dane uważa się za wrażliwe, jakie są obowiązki osób, mających dostęp do danych osobowych. Szkolenia online pokazuje, jak w praktyce stosować przepisy rozporządzenia, jak wygląda dokumentacja zgodnie z przepisami. Kurs zawiera wiele praktycznych aspektów, jest bogaty w przykłady i ćwiczenia. Ukończenie zdalnego kursu pozwala na zwiększenie swoich kompetencji, oferuje większe możliwości zatrudnienia.

Kursy kompetencji miękkich

W rozwoju zawodowym ważne są nie tylko kursy branżowe, ale również te, poprawiające kompetencje miękkie. Obecnie w pracy, oprócz wiedzy, liczy się kreatywność, zdolności logicznego myślenia, dobra komunikatywność. Nie każdy rodzi się z tymi cechami, ale na szkoleniach online dla pracowników można nad nimi popracować. Najczęściej wybierane są kursy poprawiające umiejętność zarządzania czasem, kreatywnego myślenia, podejmowania decyzji, komunikacja interpersonalnej i pracy w zespole, efektywnego rozwiązywania problemów.

O kursach kompetencji pisaliśmy szerzej m.in. tutaj: https://szkoleniaikursyonline.pl/szkolenia-online-miekkie-i-twarde/ oraz tutaj: https://szkoleniaikursyonline.pl/kursy-samodoskonalenia-online/

Ukończone zdalne kursy poprawiające kompetencje miękkie są dużym atutem i pozwalają wyróżnić się spośród innych pracowników. Udział w szkoleniach świadczy o samoświadomości, zdawaniu sobie sprawy z własnych niedoskonałości i chęci poprawy umiejętności. To element, który warto podkreślić w CV.

szkolenia online dla pracowników
szkolenia online dla pracowników

Kursy online z języka migowego – na szkoleniach online dla pracowników można uczyć się języków obcych, ale nie wszyscy wiedzą, że w sieci znaleźć można kursy online z języka migowego. Zdalny kurs jest przydatny dla osób, które w swoim środowisku mają styczność z osobami głuchymi. To dobre rozwiązanie dla pracowników sklepów, galerii handlowych, ośrodków kultury, pracowników podmiotów leczniczych, jednostek straży, policji, pracowników związanych z turystyką itp.

Uczestnicy mają możliwość bezpośredniego komunikowania się z lektorami, otrzymują różnorodne materiały, mają zapewniony dostęp do blogów i filmów. Kurs prowadzany jest przez słyszących oraz głuchych lektorów, zakończony jest egzaminem w formie online. Pozwala uzyskać nowe, nietypowe kompetencje i zyskać uznanie w oczach przełożonych.

Kursy online dla pracowników – dlaczego warto wybrać tę formę kształcenia?

Kursy zdalne przeżywają swój rozkwit. Ma to związek z obecną sytuacją epidemiologiczną, unikaniem dużych skupisk ludzkich oraz rozwojem nowych technologii. Obecnie zdalne nauczanie jest tak samo skuteczne i efektywne jak tradycyjne, daje ogromne możliwości. Kursy online są wygodne, mogą z nich korzystać osoby zabiegane, z trudem znajdujące czas własny rozwój. Dzięki możliwościom, jakie daje internet, można uczyć się we własnym tempie, bez wychodzenia z domu.

Szkolenia online dla pracowników mają mnóstwo zalet, które poznaje coraz więcej osób. Niektóre z nich to:

 • Dostępnośćszkolenia online dla pracowników  dostępne są dla wszystkich, bez względu na wiek, wykształcanie, miejsce zamieszkania, stan zdrowia. Ze zdalnego nauczania mogą korzystać osoby, które z różnych przyczyn nie mogą wychodzić z domu, są chore, unieruchomione lub opiekują się niepełnosprawnymi domownikami. To również dobra forma nauki dla młodych mam, zajętych opieką nad maluchami. Mogą uczyć się, gdy maluszek zaśnie, nauka stacjonarna byłaby w tym wypadku niemożliwa. Przeszkodą nie jest zamieszkiwanie w małym miasteczku, pozbawionym stacjonarnych placówek. Nie ma znaczenia, czy ktoś mieszka w Ustce, czy Przemyślu. Może uczyć się tam, gdzie chce, u znanych wykładowców
 • Elastyczność zdalne kursy odbywają się w różnych formach. Można wybrać szkolenia synchroniczne, na które trzeba logować się w określonym czasie. Odbywają się na żywo, uczniowie łączą się z nauczycielem, mogą z nim rozmawiać, zadawać pytania, do dyspozycji mają czas i video rozmowy. Druga forma to szkolenia asynchroniczne, które można odtwarzać w dowolnym czasie. Pozwalają na większą swobodę, naukę według własnych możliwości, ale wymagają większej samodyscypliny i motywacji.
 • Oszczędność czasu i pieniędzyzdalne kursy są dużo tańsze niż ich stacjonarne odpowiedniki. Wynika to z faktu, że nie trzeba opłacać sali i zakwaterowania wykładowców. Uczestnicy płacą tylko za sam kurs, ceny są bardzo atrakcyjne. W sieci można znaleźć kursy darmowe, które są równie efektywne. Nauczanie zdalne to również ogromna oszczędność czasu. Nie trzeba dojeżdżać na zajęcia, co, zwłaszcza w dużych miastach, zajmuje przeszło godzinę.
 • Ciekawe materiały i nowoczesne narzędzia – placówki organizujące kursy zdalne, starają się, ab zajęcia były ciekawe, pozwalały na szybkie przyswajanie nowych wiadomości. Odbywają się pokazy slajdów, animacji, kursanci mają do dyspozycji czat, blogi, materiały w formie plików pdf.
 • Łatwość obsługi – aby wziąć udział w kursie online, wystarczy tylko komputer lub smartfon z dostępem do internetu. Przydatny może być również zestaw słuchawkowy. Obsługa kursów jest prosta. Wystarczy jedynie zalogować się na podaną stronę i słuchać wskazówek nauczyciela.

Szkolenia online dla pracowników to obowiązkowy element w dzisiejszym życiu. Kursy online, zarówno z kompetencji twardych, jak i miękkich pozwalają rozwijać się, nie stać w miejscu, umożliwiają awans, podwyżkę czy zmianę stanowiska. Brak chęci do nauki dla wielu pracodawców jest znakiem, że pracownik nie jest osobą, którą warto mieć w swojej załodze. 

Szkolenia online są ważne nie tylko w pracy, ale również to ważny element codzienności, zapewniający dobre samopoczucie, poprawiający własną samocenę. Warto się rozwijać, przyswajać nowe wiadomości. Dzięki temu możną uniknąć nudy i monotonni, które nie pozwalają cieszyć się życiem.

0Komentarzy o "Szkolenia online dla pracowników - efektywny sposób na podnoszenie kwalifikacji zawodowych"

Zostaw wiadomość

O nas

SPD SZKOLENIA - profesjonalne szkolenia online. Zdobądź praktyczną wiedzę i wartościowy certyfikat. Zapisz się już dziś i ucz się, gdziekolwiek jesteś, na komputerze, tablecie, smartfonie.

SPD: Najlepszy e-learning dla wymagających

Oceniali nas:

Ostatnio na blogu

Kontakt z nami

Niepubliczne Centrum Kształcenia Ustawicznego SPD SZKOLENIA

ul. Szkolna 32, 32-077 Smardzowice

tel. 509 186 561

email: kontakt@spdszkolenia.pl

Wpis do Rejestru Szkół i Placówek Oświatowych pod numerem: 130267

Certyfikowane szkolenia online z zaświadczeniem MEN.

top
Wszelkie prawa zastrzeżone dla SPD SZKOLENIA - praktyczne kursy online z zaświadczeniem MEN