Jak znaleźć pracę bez doświadczenia – kilka sposobów na pierwszy etat w życiu

Szukanie pracy bez doświadczenia jest trudne, ale nie niemożliwe

Jak znaleźć pracę bez doświadczenia – to pytanie nurtuje wszystkich młodych ludzi, którzy kończą szkołę, studia, wchodzą na rynek zawodowy. Każdy z nas kiedyś zaczynał, dlatego nie należy się poddawać i tracić wiary we własnej siły po pierwszej nieudanej rozmowie czy odrzuconym podaniu. Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że nie wszyscy od razu zdobędą wymarzone stanowisko.

Na początku warto znaleźć nawet mniej ciekawy etat, który jednak pozwoli zarobić, nabyć doświadczenie i zaowocuje lepszą pracą w przyszłości. Od czego zacząć szukanie pracy, nie mając żadnego doświadczenie? Którymi zawodami warto się zainteresować, aby nie powiększyć grona bezrobotnych?

jak znaleźć pracę bez doświadczenia
jak znaleźć pracę bez doświadczenia

Jak znaleźć pracę bez doświadczenia – co zrobić, aby wejść na rynek pracy?

Na rynku pracy istnieje duża konkurencja, ale to nie oznacza, że osoby młode, bez doświadczenia nie mają żadnych szans na znalezienie zatrudnienia. Pracę można znaleźć, choć trzeba pamiętać, że początkowo może być mniej płatna, nie zawsze odpowiadającą wykształceniu czy upodobaniom. Bardzo ważne jest, aby nie zwlekać, poszukiwania zacząć zaraz po skończeniu szkoły, uczelni wyższej, powrocie z zagranicy. Im dłuższa przerwa, tym trudniej wdrożyć się w życie zawodowe.

Szukanie pracy należy traktować niemal jak etat, poświęcić mu kilka godzin dziennie, skupić się zarówno na przeglądaniu ogłoszeń, wysyłaniu CV, jak i osobistych odwiedzinach w wybranych firmach. Możliwości jest dużo, dlatego każdy, nawet osoba bez doświadczenia może znaleźć zatrudnienia.

Pisaliśmy niedawno: Zarządzanie czasem w pracy 

CV – to podstawa, o której musisz pamiętać

Podstawowym elementem, niezbędnym do szukania pracy jest CV. Ważne, aby życiorys był stworzony według obowiązujących wytycznych, zawierał wszystkie niezbędne informacje, a jednocześnie czymś się wyróżniał, świadczył o kreatywności właściciela. Osoby, które nie wiedzą, jak znaleźć pracę bez doświadczenia, powinny skorzystać z dostępnych w sieci kreatorów, dzięki którym można stworzyć CV z prawdziwego zdarzenia.

jak znaleźć pracę bez doświadczenia
jak znaleźć pracę bez doświadczenia

Profesjonalny życiorys powinien mieć odpowiedni układ, dopasowaną czcionkę, zdjęcie dowodowe czy paszportowe. Niedopuszczalne jest, aby do CV wklejać zdjęcia prywatne, z wakacji, czy przedstawiające całą sylwetkę. Większość pracodawców już na wstępie odrzuci taki dokument. Osoby, które szukają pracy w artystycznych zawodach, mogą zdecydować się na mniej szablonową formą, wydrukować życiorys na kolorowym papierze, z użyciem nietypowej czcionki, a nawet przedstawić się w formie pliku video.

Wiele osób pilnie szukających pracy wysyła takie samo CV do wszystkich firm. To duży błąd, ponieważ dokument powinien być dopasowany do charakteru i miejsca pracy. Inne kompetycje warto podkreślić, starając się o pracę sprzedawcy, a inne opiekunki do dzieci. Warto wprowadzić drobne zmiany, postarać się, aby CV zachęcało do nawiązania dalszego kontaktu.

Osoby bez doświadczenia powinny również zwrócić uwagę na wszystkie informacje zawarte w życiorysie. Z powodu braku doświadczenia zawodowego, należy podkreślić inne elementy, np. ukończone staże, kursy, udział w woluntariacie czy praktykach. Warto również uwzględnić kompetencje miękkie, które w niektórych zawadach są ważniejsze niż umiejętności czy doświadczenie.

W dokumencie powinny znaleźć się najważniejsze informacje, dzięki którym pracodawca będzie chciał nawiązać z nami kontakt. Dobrze skonstruowane dokumenty aplikacyjne mogą otworzyć drzwi do zawodowej kariery.

Jak znaleźć pracę bez doświadczenia – wykaż się!

Pracodawcy cenią osoby, które nie stoją w miejscu, już w czasie nauki rozwijają się, biorą udział w różnych projektach, akcjach, są wolontariuszami czy stażystami. Nawet jeżeli taka forma pracy nie przynosi pieniędzy, to jest właśnie świetnym wpisem do CV. Poza tym biorąc udział w różnych projektach pozwala nawiązać nowe znajomości, pokazać się z najlepszej strony. Wiele młodych osób, które na studiach czy w trakcie nauki w szkole średniej było wolontariuszami lub odbywało praktyki w danej firmie, w przyszłości związało się z nią na dłużej.

jak znaleźć pracę bez doświadczenia
jak znaleźć pracę bez doświadczenia

Pracodawcy wielokrotnie sami proponują zatrudnienie stażystom, którzy pracują sumiennie, wyróżniają się wiedzą, wykazują chęć rozwoju. Udział w wolontariacie oznacza dla pracodawcy, że kandydat jest człowiekiem, aktywnym, samodzielnym, który myśli o innych, nie tylko o sobie. A takiego człowieka przecież warto zatrudnić. Innym dobrym sposobem na zdobycie doświadczenia, a przy okazji podszlifowanie języka jest wyjazd na zagraniczną wymianę studencką czy praktyki w innym kraju.

Osoby, które mają za sobą takie doświadczanie, są postrzegane jako samodzielne, odważne, warte zatrudnienia. 

Szukasz pracy – daj się zauważyć

Czasami, nawet dla osób bez doświadczenia, praca przychodzi sama. Ale, aby tak się mogło stać, trzeba się czym wykazać, skupić wokół siebie osoby o podobnych zainteresowaniach. Może warto swoją pasję przekształcić w źródło utrzymania? Osoby, które kochają gotować, to ich pasja i sposób na spędzanie wolnego czasu, mogą stworzyć stronę na Facebooku, umieszczać na niej opisy i zdjęcia. Jest duża szansa, że zgłosi się ktoś, kto będzie chciał mieć taką osobę w swoje załodze.

Pisaliśmy niedawno: Jak motywować pracowników

Podobne amatorzy szycia, rysowania, robienia zdjęć czy pisania – warto chwalić się swoimi osiągnięciami, nie chować ich do szuflady. Dobrym sposobem na pochwalnie się swoimi umiejętnościami jest udział w warsztatach, konkursach, bywanie wszędzie tam, gdzie można zostać odkrytym. W ten sposób osoby bez doświadczenia mogą znaleźć swoją życiową ścieżkę, połączyć pracę z hobby i osiągnąć sukces. Aby dać się zauważyć, warto założyć konto na portalu skupiających pracodawców i osoby szukające pracy.

GoldenLine, LinkedIn, popularny Instagram czy Facebook to doskonałe miejsca, aby nawiązać kontakty zawodowe (pisaliśmy na naszym innym blogu: Social media w rekrutacji i selekcji).
Nie masz doświadczenia? Zdobądź je!

Doświadczenie samo nie przyjdzie, trzeba je zdobyć. Wystarczy trochę kreatywności, zaangażowania i dobrej chęci, a pojawią się elementy, które można wpisać w CV. Warto poszukać osób, które pracują w zawodzie, który nas interesuje i spróbować popracować  pod ich skrzydłami. Bezrobotni, którzy szukają pracy w gastronomii, mogą potowarzyszyć znajomym lub rodzinie, którzy pracują w restauracjach, barach czy stołówkach.

jak znaleźć pracę bez doświadczenia
jak znaleźć pracę bez doświadczenia

Warto spytać o taką możliwość szefów, może akurat będą potrzebować ludzi na organizowaną imprezę? Praca sezonowa czy dorywcza to doskonały sposób na postawienie pierwszych kroków w pracy. Nawet kilka dni pozwoli poznać specyfikę pracy oraz zdobyć doświadczenie, które można wpisać w CV. Jeżeli jest taka możliwość, warto pracować w wakacje czy weekendy.

Nieważne, czy praca będzie miała związek z późniejszym zatrudnianiem, czy będzie miała zupełnie inny charakter. To zawsze dobry krok, który pozwoli nauczyć się rozmawiać z pracodawcami, a w przyszłości przyśpieszy znalezienie pracy. Trzeba pamiętać, że każda praca czegoś uczy i ćwiczy charakter.

 Masz znajomości – nie bój się ich wykorzystać!

Znajomości to zawsze dobry sposób na znalezienie pracy. Każdy, kto nie wie, jak znaleźć pracę bez doświadczenia, powinien podzielić się z tym problemem. Warto w mediach społecznościowych ogłosić, że szukamy pracy, dzielić się tym z napotkanymi znajomymi, rodziną, nawet tą, z którą nie mamy bliskiego kontaktu. Może się okazać, że koleżanka dawno niewidzianej cioci zakłada właśnie sklep i szuka kogoś do pomocy.

Czasem znajomy może polecić nas swojemu szefowi. Wiele pracodawców preferuje tę formę zdobywania pracowników, ponieważ może dowiedzieć się czegoś o nowej osobie, wierzy też, że polecona osoba będzie miała odpowiednie kwalifikacje i sprawdzi się na konkretnym stanowisku. Osoby, które nie mają wielu znajomości, powinny postarać się je zdobyć. Wystarczy zapisać się do wolontariatu, klubu związanego z zainteresowaniami, forum tematycznego w sieci, brać udział w kursach czy sympozjach. Nowi znajomi szybko się pojawią, a wraz z nimi wzrosną szanse na znalezienie pracy.

Szukać pracy w zawodzie, czy brać to, co jest?

Jak znaleźć pracę bez doświadczenia, czy zgłaszać się tam, gdzie szukają pracowników, czy czekać cierpliwie i szukać pracy w wybranym zawodzie? To pytanie często nurtuje młody ludzi, którzy jednocześnie chcieliby zacząć zarabiać, wyrwać się spod skrzydeł rodziców, a jednocześnie nie chcą zajmować się czymś, co nie jest zgodne z ich wykształceniem. Specjaliści HR radzą, aby początkowo nie wybrzydzać i znaleźć jakąkolwiek pracę, która pozwoli się usamodzielnić, nabrać doświadczenia, zarobić pieniądze.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby pracując, dalej szukać innego zatrudnienia. Pierwszą pracę można potraktować jak wstęp do życia zawodowego, nabranie doświadczenie, wdrożenie się do codziennych obowiązków. Trzeba tylko pamiętać, aby w każdej pracy, nawet jeżeli nie jest szczytem marzeń, wykazywać się sumiennością, pracowitością, zaangażowaniem. Może aktualny szef doceni nasze zaangażowanie i zaproponuje inne stanowisko lub poleci nas innemu znajomemu pracodawcy.

jak znaleźć pracę bez doświadczenia
jak znaleźć pracę bez doświadczenia

Niewywiązywanie się z obowiązków i nieszanowanie pracy na pewno nie wyjdzie na dobre, ponieważ pracodawcy często kontaktują się między sobą i zasięgają opinii o danej osobie.

Jak znaleźć pracę bez doświadczenia – pamiętaj o ciągłym rozwoju, kursach i szkoleniach

Okres, w którym szukamy pracy, warto wykorzystać nie tylko na wysyłanie CV i przeglądanie ofert, ale również na podnoszenie swoich kompetencji. Osoby bez doświadczenia powinny zrobić użytek z wolnego czasu i zapisać się na kurs lub szkolenia. W zależności od możliwości i własnych preferencji można wybrać kursy stacjonarne lub kursy zdalne. Ta druga forma jest bardzo wygodna i co ważne, nie wymaga dużych nakładów finansowych (pisaliśmy niedawno – E-learning w pracy. Jeśli interesują Cię szkolenia online – rzuć okiem na naszą ofertę tutaj: Certyfikowane szkolenia online i tutaj: Kursy online z zaświadczeniem).

Jest wiele zdalnych kursów całkowicie bezpłatnych, które kończą się wydaniem certyfikatu i nauczeniem się wielu nowych rzeczy. Szkolenia online płatne są również dużo tańsze niż ich stacjonarne odpowiedniki. Poszukujący pracy mogą wybrać jedno z setek dostępnych szkoleń. Można zdecydować się na pogłębienie już posiadanych umiejętności, nabycie całkiem nowych, naukę języka obcego, a także podniesienie kompetencji miękkich.

Możliwości jest bardzo dużo, wystarczy zajrzeć do Internetu zapoznać się z ofertą ośrodków szkoleniowych. Warto również odwiedzić urząd pracy, ponieważ również tam można znaleźć darmowe szkolenia, dedykowane dla osób bez doświadczenia. Niektóre ośrodki szkoleniowe oferują kursy finansowane przez Unię Europejską, warto również zainteresować się tą ofertą.

Ciekawe kursy online na pewno zwiększą szanse na znalezienie pracy, pozwolą rozwinąć najważniejsze kompetencje, będą dodatkowym punktem do umieszczenia w CV. Warto również pomyśleć o studiach lub szkole policealnej. Można wybrać zajęcia wieczorowe lub zaoczne, które nie będą kolidować z przyszłą pracą. Pracodawcy przychylnym okiem patrzą na ludzi, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności, robią coś, aby nie stać w miejscu, pogłębiają swoją wiedzę. Takie osoby są cenione przez pracodawców i rekruterów za pracowitość, systematyczność i zaangażowanie (pisaliśmy również: Ile zarabia rekruter?).

Jakie kursy pomogą zdobyć pracę?

Niemal każdy kurs czy szkolenie to krok naprzód, szansa na zdobycie ciekawej pracy. Ważne jednak, aby tematykę zajęć dopasować do swoich zainteresowań i predyspozycji. Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się takie szkolenia jak:

jak znaleźć pracę bez doświadczenia
jak znaleźć pracę bez doświadczenia

Dzięki możliwościom, jakie dają nowoczesne technologie, można wybrać szkolenie zdalne organizowane w zupełnie innym rejonie kraju, prowadzone przez najlepszy trenerów. Obecne kursy pozwalają nabyć zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną. Wykłady przeplatają się z ćwiczeniami, które są dużym ułatwieniem w późniejszym szukaniu pracy, pozwalają zdobyć potrzebne doświadczenie.

Oprócz nowych umiejętności, na kursach warto popracować nad swoimi umiejętnościami językowymi, nauczyć się nowego języka lub udoskonalić ten, który już znamy (pisaliśmy na naszym innym blogu np. lekcje angielskiego online z lektorem). Decydując się na kurs czy szkolenie, warto wybrać takie, które kończy się uzyskaniem certyfikatu lub zaświadczania. To dowód do pracodawcy, że kandydat do pracy chce się rozwijać.

W jakich zawodach szukać pracy, nie mając doświadczanie?

Nie tylko pytanie, jak szukać pracy bez doświadczanie zaprząta głowę młodym osobom. Równie ważne jest zagadnienie, w jakich zawodach można znaleźć pracę, jakie stanowiska nadają się dla osób wchodzących na rynek pracy. Jest wiele branż, w których doświadczenie nie jest ważne, dużo bardziej liczą się umiejętności miękkie, predyspozycje i pracowitość. Dużego znaczenia nie ma to, czy pracownik ma ukończone studia, szkołę średnią, czy zawodową.

Nie mając doświadczenia, pracy można szukać w handlu, gastronomii, telemarketingu. Dla osób niebojących się pracy fizycznej czekają wakaty na budowie, produkcji, oferty związane ze sprzątaniem obiektów. Oczywiście po szkole można znaleźć również bardziej ambitne zajęcie, np. pracę w biurze, związaną z obsługą sekretariatu czy recepcji. Zawody, które są stworzone dla osób bez doświadczenia to m.in.:

 • Sprzedawca – sprzedawców nigdy nie jest za dużo. Nieustannie można zaleźć ogłoszenia, zachęcające do podjęcia zatrudnienia w dużych supermarketach spożywczych, budowlanych, popularnych sieciówkach z ubraniami. Aby pracować w sklepie nie trzeba mieć żadnego doświadczenia, mile widziani są absolwenci, a nawet osoby kontynuujące naukę. Ważne jest usposobienie, dobre zdolności interpersonalne, łatwość nawiązywania kontaktów z ludźmi (pisaliśmy gościnnie: Ile zarabia kasjerka).
 • Doradca handlowy – to podobne stanowisko do sprzedawcy, ale zatrudnienie można znaleźć w bankach, salonach telefonii komórkowej, towarzystwach ubezpieczeniowych itp. Często jedynym wymaganiem jest wykształcenie średnie, chęć rozwoju, energia i łatwość w nawiązywaniu kontaktów. W tego typu miejscach zarobki zależą od podpisanych umów, dlatego osoby z dużą siłą przekonywania mogą liczyć na niezłe pieniądze i szybki awans.
 • Przedstawiciel handlowy – i w tym zawodzie nie trzeba mieć wieloletniego doświadczenia. Z reguły wystarczy ukończona szkoła średnia, prawo jazdy, duża dyspozycyjność i dobre umiejętności interpersonalne. Praca jest dobrze płatna, przedstawiciele handlowi mogą liczyć na służbowy samochód oraz telefon.
 • Telemarketer – to praca dla osób, które lubią mówić, mają dar przekonywania i zachęcania do zakupu oferowanych produktów czy usług. Doświadczenie w tym zawodzie nie jest wymagane, plusem pracy jest elastyczny grafik, który można dopasować do swoich potrzeb. Pracując w telemarketingu, można dalej się uczyć, zdobywać nowe kompetencje oraz szukać innego, bardziej rozwojowego zajęcia.
 • Magazynier – to praca dla osób, które nie boją się dużego wysiłku, są w stanie pracować ciężko, często na trzy zmiany. Magazynierzy nie muszą posiadać doświadczenia, praca polega na pakowaniu paczek, układania i sortowania towaru. Ważna jest odpowiedzialność, sumienność oraz umiejętność pracy w zespole.
 • Pomoc kuchenna, kelner – praca w gastronomii czeka na osoby młode, chętne do objęcia stanowisku kelnera, pomocy kuchennej, zmywacza. Tutaj doświadczanie nie gra roli, liczy się pracowitość, kultura osobista i dobra organizacja pracy. Praca w gastronomii zapewnia godziwe zarobki, kelnerzy czy osoby pracujące za barem mogą również liczyć na napiwki, które często wynoszą tyle samo, co podstawowa pensja.
 • Dostawca, kierowca – osoby bez doświadczenia mogą szukać pracy w zawodzie kierowcy, dostawcy czy kuriera. Jedynym wymaganiem jest posiadanie prawa jazdy. Młodzi ludzie mogą rozwozić pizzę, paczki, a nawet założyć własną firmę przewozową.
 • Sekretarka, recepcjonista – osoby, które skończyły szkołę średnią, policealną lub wyższą mogą szukać pracy w biurze. Do prowadzenia sekretariatu czy obsługi recepcji z reguły nie jest wymagane doświadczenie. Najważniejsze cechy, na które zwracają uwagę pracodawcy to wysoka kultura osobista, łatwość nawiązywania kontaktów, odpowiedzialność, dokładność, samodzielność. Potrzebna jest znajomość obsługi edytorów tekstu, poczty elektronicznej, urządzeń biurowych, ale takie umiejętności posiada większość osób.
jak znaleźć pracę bez doświadczenia
jak znaleźć pracę bez doświadczenia

Aby zwiększyć szanse na znalezienie pracy w biurze, warto ukończyć zdalny kurs np. Obsługa sekretariatu, Podstawy księgowości czy Administracja. Na zajęciach można nauczyć się koordynacji pracy biura, archiwizacji dokumentów, prowadzenia księgi korespondencji wychodzącej i przychodzącej.

Omawianie są podstawowe przepisy, np. Kodeks Pracy i RODO, uczestnicy uczą się pisania pism urzędowych, prowadzenia rozmów telefonicznych, organizowania delegacji i spotkań biznesowych. Praca biurowa daje duże możliwości rozwoju i awansu.

Jak znaleźć pracę bez doświadczenia – ogłoszenia, urzędy pracy, Internet

Każdy, kto zastawia się, jak znaleźć pracę bez doświadczenia, powinien poznać miejsca, gdzie można znaleźć najwięcej ofert zatrudnienia. Możliwości jest dużo, warto poznać je wszystkie, dzięki temu praca powinna szybko pojawić się na horyzoncie. Warto sprawdzać:

 • Ogłoszenia w prasie – to sprawdzony, znany od lat sposób na szukanie pracy. Warto codziennie wertować lokalne gazety, zaglądać również do czasopism branżowych. W ten sposób pracowników szukają markety, zakłady produkcyjne, firmy budowlane (pisaliśmy niedawno: Jak napisać ogłoszenie o pracę).
 • Internet – to miejsce, w którym pracowników szukają zarówno duże, nowoczesne korporacje, jak i małe, lokalne firmy. Warto regularnie przeglądać serwisy z ogłoszeniami, a także wchodzić na strony firmowe wybranych firm. Wiele zakładów ma założoną zakładkę kariera, w której regularnie pojawiają się informacje o naborze.
 • Urzędy i agencje pracy – to miejsca, które powinni odwiedzić wszyscy, którzy nie mają doświadczenia, a chcą rozpocząć życie zawodowe. Urzędy często oferują wsparcie dla osób bez pracy, np. kursy, staże zawodowe, praktyki. Wielokrotnie urzędy kierują osoby do konkretnych pracodawców, którzy potrzebują ludzi do pracy.
 • Targi pracy – warto się na nie udać i porozmawiać bezpośrednio z pracodawcami. Na targach można nawiązać pierwsze kontakty zawodowe, przedstawić swoje mocne strony, zachęcić pracodawcę do zatrudnienia.
 • Opublikowanie własnego ogłoszenia – w szukaniu pracy warto wykazać się zaangażowaniem i kreatywnością. Można w prasie czy w mediach społecznościowych opublikować własną ofertę pracy, opisać swoje umiejętności i mocne strony. Aby ogłoszenie miało jak największy zasięg, warto poprosić znajomych o jego udostępnianie.
 • Odwiedzanie lub pisanie wybranych firm – osoby, które od początku chcą pracować w zawodzie, mają wymarzonych pracodawców, powinny spróbować nawiązać kontakt z wybraną firmą. Jeżeli jest to możliwe, warto umówić się na rozmowę z dyrektorem lub osobą odpowiedzialną na proces rekrutacji. W przypadku, gdy kontakt osobisty nie jest możliwy, warto wysłać do firmy maila, razem z CV. Można wyrazić chęć na odbycie bezpłatnych praktyk, w czasie których będzie można przekonać pracodawcę do swojej osoby.
 • Poczta pantoflowa – o chęci podjęcia pracy warto mówić wszędzie, gdzie to tylko możliwe. Może w najmniej oczekiwanym momencie usłyszy to osoba, która będzie w stanie zaoferować pracę
jak znaleźć pracę bez doświadczenia
jak znaleźć pracę bez doświadczenia

Jakie wykształcenie pozwala zdobyć pracę bez doświadczenia?

Niektórym młodym ludziom wydaje się, że tytuł magistra wystarczy, aby zacząć pracować w wybranym zawodzie i zarabiać niemałe pieniądze. Te czasy jednak dawno minęły, obecnie bardzo dużo osób ma wyższe wykształcenie, a wiele z nich musi wykazać się dużą determinacją, aby znaleźć pracę. Jest oczywiście kilka kierunków studiów, których ukończenie jest gwarancją znalezienia zatrudnienia.

Często, jeszcze w czasie nauki studenci zaczynają pracę, są rozchwytywani przez znane firmy. Według najnowszych rankingów kierunkiem, po którym nie trzeba obawiać się bezrobocia, jest informatyka. Programiści, informatycy, specjaliści IT to zawody przyszłości, na które zapotrzebowanie będzie ciągle rosło. Inne profesje, na które jest nieustanny popyt to lekarze, prawnicy, inżynierowie budownictwa, specjaliści ds. logistyki.

Jeżeli ktoś nie chce zastanawiać się, jak znaleźć pracę bez doświadczenia, powinien kształcić się w tych kierunkach (pisaliśmy również: Jak znaleźć pracę bez wykształcenia).

Zdobycie pracy bez posiadania doświadczanie nie jest łatwe, wymaga czasu, cierpliwości i zaangażowania, ale w końcu się udaje. Każdy kiedyś stawiał pierwsze kroki na rynku pracy, szukał swojego miejsca w świecie. Warto pamiętać, że pierwszy etat rzadko będzie spełnieniem marzeń, ale wszystkie kolejne będą zbliżać do idealnej pracy.

0Komentarzy o "Jak znaleźć pracę bez doświadczenia - kilka sposobów na pierwszy etat w życiu"

Zostaw wiadomość

O nas

SPD SZKOLENIA - profesjonalne szkolenia online. Zdobądź praktyczną wiedzę i wartościowy certyfikat. Zapisz się już dziś i ucz się, gdziekolwiek jesteś, na komputerze, tablecie, smartfonie.

SPD: Najlepszy e-learning dla wymagających

Oceniali nas:

Ostatnio na blogu

Kontakt z nami

Niepubliczne Centrum Kształcenia Ustawicznego SPD SZKOLENIA

ul. Szkolna 32, 32-077 Smardzowice

tel. 509 186 561

email: kontakt@spdszkolenia.pl

Wpis do Rejestru Szkół i Placówek Oświatowych pod numerem: 130267

Certyfikowane szkolenia online z zaświadczeniem MEN.

top
Wszelkie prawa zastrzeżone dla SPD SZKOLENIA - praktyczne kursy online z zaświadczeniem MEN