Szkolenia online jako nowoczesny sposób zdobywania kwalifikacji

E-learning i szkolenia online zdobywają w ostatnim czasie coraz więcej zwolenników. Postęp w dziedzinie informatyzacji powala na przekazywanie wiedzy nie tylko w postaci suchego, pisanego tekstu, ale również takich środków przekazu, jak obrazy, nagrania audio i video. Nowoczesny e-learning i szkolenia online obejmują obecnie niema wszystkie obszary działalności edukacyjnej, wykorzystywane są nie tylko jako uzupełnienie stacjonarnych form nauczania, ale również same w sobie są taką formą.

Coraz więcej firm i instytucji wykorzystuje e-learning i szkolenia online w celu podnoszenia kwalifikacji swoich pracowników. Ta forma edukacji w przypadku przedsiębiorstw jest bardzo wygodna – pracodawca nie musi martwić się, o czas wolny dla pracowników na udział w szkoleniu stacjonarnym, sam decyduje o tym, w jaki sposób i w jakiej jednostce szkoleniowej będą poszerzać swoje kwalifikacje zawodowe jego pracownicy. Z reguły też taka forma szkolenia pracowników ma dla pracodawcy znaczenie w zakresie finansowym – szkolenia przez internet są po prostu tańsze, co nie oznacza, że merytorycznie gorsze, a w wielu przypadkach wręcz przeciwnie.

Nowoczesne e-szkolenia opierają się na wykorzystaniu technologii komunikacji na odległość w celu wprowadzenia interakcji i zindywidualizowania kształcenia osób, uczestniczących w szkoleniu. Głównym założeniem elearningu jako formy kształcenia jest oddzielenie Instruktora i Kursanta, umożliwiając im jednocześnie wzajemną interakcję i wymianę informacji. Nowoczesne środki komunikacji na odległość zapewniają wzajemną komunikację niemal w czasie rzeczywistym, co pozwala na znaczne zwiększenie efektywności zajęć – obecnie szkolenia online to nie tylko wymiana e-maili, to przede wszystkim interaktywne prezentacje, ciągła wymiana informacji na linii Instruktor – Kursant, bieżąca analiza wyników i postępów nauczania.

Dla Kursantów ta forma podnoszenia swoich kwalifikacji też ma niebagatelne znaczenie. Oczywiście nie w każdej dziedzinie życia można się „czegoś nauczyć przez internet”, niemniej wygoda, jaką dają e-kursy, jest niepodważalna. Kursant sam decyduje, w jakim czasie i czego się będzie uczył, sam monitoruje swoje postępy, powtarzając te sekcje materiału, które wymagają jeszcze ugruntowania. Co więcej, bez znaczenia jest miejsce, w którym Kursant korzysta z kursu – kawiarnia, własny dom, pociąg itp. Jedyny warunek, to dostęp do internetu, co w dzisiejszych czasach i dobie darmowych hot-spotów jest już niemal normą.

Odpowiednio zaprojektowane szkolenia online, kończące się zdobyciem wartościowego i poszukiwanego na rynku pracy certyfikatu, z pewnością będą coraz bardziej popularne. Pozwalają one bowiem nie tylko na podniesie kwalifikacji zawodowych Kursanta, ale też na zdobycie pewności siebie, wartościowego zaświadczenia ( tak tak, niektórzy pracodawcy nadal zwracają na to uwagę), a przede wszystkim wiedzy, którą bezpośrednio można wykorzystać w praktyce.

O nas

SPD SZKOLENIA - profesjonalne szkolenia online. Zdobądź praktyczną wiedzę i wartościowy certyfikat. Zapisz się już dziś i ucz się, gdziekolwiek jesteś, na komputerze, tablecie, smartfonie.

SPD: Najlepszy e-learning dla wymagających

Oceniali nas:

Ostatnio na blogu

Kontakt z nami

Niepubliczne Centrum Kształcenia Ustawicznego SPD SZKOLENIA

ul. Szkolna 32, 32-077 Smardzowice

tel. 509 186 561

email: kontakt@spdszkolenia.pl

Wpis do Rejestru Szkół i Placówek Oświatowych pod numerem: 130267

Certyfikowane szkolenia online z zaświadczeniem MEN.

top
Wszelkie prawa zastrzeżone dla SPD SZKOLENIA - praktyczne kursy online z zaświadczeniem MEN